Competitors list
NB! Individual starting times will be published here at least three days before start.

Show      47 km Kurgja - Tori      78 km Türi - Tori

47 km Kurgja - Tori
###Starting timeClassCompetitorsTeam nameCountry
1510:00:00RAFTSander Sarapik
Rait Rist
Zoltan Asszonyi
Sten-Erik Lepp
Vaegliikujad EST
2210:00:30RAFTTaavi Karu
Janno Ruuder
Risto Aim
Ülo Karpov
Aare Aasa
Rõuge Snaiprid EST
3310:01:00RAFTUrmas Alp
Tiit Koel
Tõnu Tammesalu
Teet Koel
Roman Rogovski
Margus Uibo
matkakeskus EST
3910:01:30RAFTMihkel Ojamets
Rando Raudsepp
Jarmo Oberst
Mattias Puusepp
Ando Tuul
Siim Kimask
Kündja Spordiklubi EST
5510:02:00RAFTAndres Reiman
Silver Soans
Avo Org
Tanel Tiks
Dünamo EST
5110:05:00CMIX_uncNathan James
Alex James
Michelle James
Bangers and Mash GBR
1310:05:30CWOMLiis Viigipuu
Raili Puolokainen
RalliSiil EST
4010:06:00CWOMKülliki Laines
Riin Kruusimägi
Õhinapõhine EST
1810:07:00CMIXKrõõt Olo
Jaanus Padrik
EST
1910:07:30CMIXTiia Toming
Sander Schmidt
Siilihunt EST
4310:08:00CMIXSuvi Marttinen
Jaakko Arola
Suvi&Jaska FIN
4410:08:30CMIXKaspar Kelgo
Kristi Kelgo
Vandersellid EST
6610:09:20CMENAdrian Bieniecki
Erki Kert
POL/EST
7310:09:40CMENTaavi Ojasalu
Manuel Montesinos Maclean
GBR/EST
510:10:00CMENEdgar Mägi
Roland Esko
Mida Mürsku EST
610:10:15CMENIndrek Samm
Lauri Bauvald
Põhjakonnad EST
710:10:30CMENKaur Sulepi
Knut Hanga
Palgiparvetajad EST
2010:10:45CMENIndrek Konno
Raido Ruse
Lahemaa Mereklubi EST
2310:11:00CMENOskars Simanis
Janis Neilands
S/K Pagalms LAT
2810:11:40CMENAndrejs Mihelsons
Raitis Kauss
LAT
3110:12:00CMENRaido Schmidt
Aleksander Schmidt
Terasmees tiim EST
3610:12:20CMENMikk Põdra
Martin Tulit
Nuudlikäed EST
5810:12:40CMENRivo Miilmaa
Olev Oolup
Surveproff EST
6110:13:00CMENAgur Alev
Romet Roose
Roheline Jõemaa EST
1010:13:15CMENMart Reino
Teemo Berkis
Puukanuu EST
6210:14:40K1WOMLinda Tetsmann360 kraadi EST
2910:15:00K1WOMReet KaskNautleja KM EST
3410:15:20K1WOMKaren Jagodin EST
810:15:40K1WOMMariell JüssiSeakayaking Estonia EST
3810:16:00K2WOMAnu Oksanen
Virva Vuorenpää
Tähdenlento FIN
4610:16:20K2WOMRuth Severt
Kadri Puuraid
KASEPURU EST
3510:18:20C1MEN_uncJaakko MäkikyläWelhonpesa / Hampparit FIN
2410:19:00C1MEN_uncIvars SimanisBlack Duck LAT
210:20:00K1MENArgo Turba EST
310:20:20K1MENMindaugas Kirka LTU
410:20:40K1MENSergey KovsharСПБГУТД RUS
1410:21:00K1MENElner RannuHelian EST
1610:21:20K1MENTiit KivisildKollane allveelaev EST
1710:21:40K1MENKarl Rõõm EST
2510:22:20K1MENJohn Innos EST
2610:22:40K1MENJanno Kivisild EST
2710:23:00K1MENAndris StavroPension Level LAT
3010:23:20K1MENMikk Margus MöllNautleja KM EST
3210:23:40K1MENIgor Petrovitskisöögitakso.ee EST
4110:24:00K1MENRainer Reile EST
4210:24:20K1MENMiroslav HerzanKickthewaves BORA CZE
4710:24:40K1MENMadis TamelaAgorek EST
4810:25:00K1MENOskars GalzonsNAGELMUIZA LAT
5010:25:20K1MENRainer Vidder EST
5410:25:40K1MENOleg JakobsonWinner EST
5710:26:00K1MENTönu Tammelehtmillimallikas EST
5910:26:20K1MENJaanus Puuraidlauakuur EST
6010:26:40K1MENKristjan Linnatlauakuur EST
5310:27:00K1MENTõnis TapupereKajakitaja EST
6510:27:20K1MENIgor LychevDragon RUS
7410:27:40K1MENAleksey ZelinskiySaint Petersburg RUS
910:29:00K2MIXKadi Kitsing
Tõnis Kümnik
Nurmenuku EST
1210:29:20K2MIXAnton Adamenkov
Valentina Lai
PUH&POH EST
3710:29:40K2MIXVeiko Kivi
Viivi Vaher
Vesipapp 2 EST
5210:30:00K2MIXIlona Soitu
Indrek Saar
Üksik Saar EST
5610:30:20K2MIXHaiko Käärik
Greta Silberg Käärik
AIX EST
4910:30:40K2MIXKadri Ader
Tanel Ader
kadrico EST
110:33:00K2MENRalf Märs
Tarmo Kouhia
Amme segased EST
1110:33:20K2MENRandel Kreitsberg
Egert Kaarlep
EST
4510:33:40K2MENJanis Deksnis
Arnis Kalnins
Rumakss LAT
6310:34:00K2MENAhti Reinup
Olden Jentson
EastPole süstapood EST
6410:34:20K2MENSergey Rybakov
Vladislav Norkin
RUS
2110:34:40K2MENIndrek Kermon
Andres Kaju
TaheDoors / Rehvidpluss.com EST
6710:35:00K2MENMeelis Kosk
Kersten Eero
Kapten Konks & Siil EST
K1MEN23
K1WOM4
K2MEN7
K2WOM2
K2MIX6
CMEN13
CWOM2
CMIX4
RAFT5
CMIX_unc1
C1MEN_unc2
EST97
LAT9
RUS5
FIN5
GBR3
GBR/EST2
POL/EST2
CZE1
LTU1


78 km Türi - Tori
###Starting timeClassCompetitorsTeam nameCountry
11007:00:00RAFTMargus Tammekivi
Mihkel Sirel
Madis Pärnpuu
Kalvo Õim
Fred-Erik Starkov
Raigo Udeküll
Sõjakool EST
16707:00:30RAFTAin Ehasalu
Rivo Kaljuvee
Madis Toomsalu
Rain Pärn
Sven Kriggulson
Allan Ehasalu
Alar Toomik
Remo Kuldkepp
Tanel Leppik
Kuuratsanikud Türi-Tori kiirlaskumisel EST
17507:01:00RAFTVambola Leis
Maie Pudersel
Kerstin Kauksi
Annika Rikas
Janar Pilv
Enn Kahri
Omaking EST
17807:01:30RAFTSiim Siska
Kaur Mölder
Martin Mölder
Tauno Pärna
Argo Roos
Marko Kikas
Nürro dessant 1 EST
17907:02:00RAFTIngrid Siska-Mölder
Mall Treier
Silver Viilas
Mikk Mattias Mahlapuu
Kaarel Kalle
Katrina Allikmaa
Nürro dessant 2 EST
21207:02:30RAFTRoland Lillemaa
Karlis Sootalu
Remy Laur
Raiko Palmiste
Joosep Purde-Prits
Jaak Kask
Karmo Kask
Sulev Nõmmelo
Nikita Tsvetkov
Alutaguse Malev EST
22507:03:00RAFTKert Meidra
Ronald Riistan
Janek Tischler
Kert Heinpalu
Marko Simberg
Marko Aron
Valle Morel
Ardo-Jako Olev
Peeter Mark
Tallinna malev EST
22907:03:30RAFTUrmas Toomas
Margus Meidla
Lembit Rosina
Elar Luhamets
Matzatzi EST
24007:04:00RAFTKarli Palts
Tõnis Palts
Martti Rettau
Karl Kruuda
Gustav Kruuda
Mart Saarmann
Heiki Kanne
Martin Joller
Hannes Küün
Falcon Heavy EST
12807:10:00BOAT_uncSven LinkBobirada maja taga EST
19108:00:00UNKNOWNKaisa Ruumet
Mart Ruumet
Klaara-Manni Klaara EST
10708:00:30CWOMMarika Maidla
Elo Liiv
Kaunis Kanuu EST
10808:01:00CMIXVahur Kahu
Maili Kahu
Säärane Mulk EST
14108:01:15CMIXVeiko Hein
Küllike Saar
TÜK Lastefond EST
15208:01:30CMIXGundars Patmalnieks
Rūta Patmalniece
LAT
18008:01:45CMIXAnti Roots
Janika Roots
Meie EST
16108:02:00CMIXMerike Nõumees
Mait Pinsel
Turbo - Tigu EST
19508:02:15CMIXLembit Nokkur
Kadri Nokkur
EST
13408:02:45CMENTõnis Tars
Kalev Saar
Tunniga Torisse! EST
10608:03:00CMENViljar Sinimeri
Ott Väli
Kiili Kanuu Model II EST
11408:03:20CMENPeep Kuulme
Simo Nurk
Maakad EST
12408:03:40CMENTanel Mangusson
Willem Mangusson
SK Ellamaa EST
12608:04:00CMENRasmus Romandi
Madis Vette
Türi Spordiklubide Liit EST
12908:04:20CMENKalju Leoke
Ain Uustalu
Allveelaev EST
14008:04:40CMENArvi Mikk
Meelis Ries
Vaga vesi EST
14308:05:00CMENPriit Punapart
Andrus Bombul
Sakret EST
15108:05:20CMENRein Raikna
Aulo Aasmaa
EST
15308:05:40CMENAre Tints
Are Tallmeister
Are² EST
15508:06:00CMENErik Tammsoo
Marko Laas
Raasiku Krahvid EST
16008:06:20CMENMeelis Peetris
Meelis Laks
Meelismehed EST
16308:06:40CMENKarmo Haas
Simmo Rahu
Siidritalu EST
17108:07:20CMENArne Pilliroog
Marko Jõeleht
Lendav Hollandlane EST
17408:07:40CMENTanel Mälton
Rivo-Erich Rõigas
EPA operatiivrühmitus EST
18308:09:00CMENFreddy Tints
Marko Aatonen
Smurfid EST
19008:09:20CMENJaanus Puks
Kuido Puks
Algajad EST
19908:09:40CMENKalle Klandorf
Hallar Tamm
Elektrimootor EST
20308:10:00CMENToomas Tsopp
Harry Vaher
EST
21008:10:20CMENZdenek Herzan
Jiri Hron
Kickthewaves CZE
21408:10:40CMENAndres Plaat
Tõnu Valdmaa
Virumaa Surfiklubi EST
21508:11:00CMENVeiko Busch
Janno Sild
Kährikud EST
21608:11:20CMENKaupo Vallik
Siim Väli
Kiire ja Vihane EST
22308:12:00CMENArdo Raidoja
Mikk Virki
Rapla vägilased EST
22708:12:20CMENKaspar Kõiv
Reino Roosi
Vesirotid EST
23308:12:40CMENRait Hutrov
Eero Joonas
Prževalski täkud EST
23408:13:00CMENJurijs Seleznovs
Stanislavs Leschinskis
LATVIAN CANOE LAT
23708:13:15CMENPriit Raudsepp
Garry Koort
EST
24308:13:30CMENKarl Koort
Peeter-Jaak Ait
Nord Homes EST
24508:13:45CMENVegerd Veskimägi
Lauri Kotkas
Kaamli Varvas EST
24408:14:00CMENErkki Krünberk
Kristjan Vendik
Nord Homes 2 EST
10908:15:00WTBTõnu HendriksonEkstreempark EST
10108:20:00K1WOMKersti JärvaPärnu Aerutamisklubi EST
17608:20:40K1WOMInta KrūmiņaMauciens LAT
18408:21:00K1WOMIeva VītiņaRegīna Ezera LAT
22408:21:20K1WOMMargit ViilepKratt EST
14408:22:40K1MENFred Viirmaa EST
10208:23:00K1MENRomano RiosaTampereen Vihuri FIN
11108:23:20K1MENEero Ots EST
11308:23:40K1MENJanis Balodisairesana.lv LAT
11508:24:00K1MENSiim Peetris EST
11708:24:20K1MENElar SteinbergKek EST
11808:24:40K1MENAivar ArikeKormoran Kayak EST
11908:25:00K1MENHannes TähtsaluDiskokuul EST
12308:25:20K1MENMaa Rott EST
12708:25:40K1MENTarvo KaaretRitsikas EST
13508:26:00K1MENHillar IrvesEkstreempark EST
13908:26:20K1MENToomas VerroRobinson EST
14608:26:40K1MENKarl PudelNautleja KM EST
15408:27:20K1MENMart HommikPiusaäärsed väikerahvad EST
16208:27:40K1MENImre PoomAidu Veespordikeskus EST
16508:28:00K1MENAnto Liivat EST
16608:28:20K1MENErkki Pärna EST
17008:28:40K1MENHardi MurulaAidu Spordiklubi EST
17708:29:00K1MENGIRTS SARJAMauciens LAT
18208:29:30K1MENIvo LinaskShrike1 Pirita AK EST
18508:29:45K1MENJanar AdariAhvens.Lv EST
18708:30:15K1MENGatis Ozolinsairesana.lv LAT
19708:30:30K1MENAndrus Kaldmaammon EST
20108:30:45K1MENPärtel Keskküla EST
20208:31:00K1MENSixten Kerge EST
20408:31:20K1MENHeldur KodresIsehakanud Mulk EST
20508:31:40K1MENTiit OjasooAriel 1 EST
20608:32:00K1MENPetr SmitkaSC80 Chomutov CZE
21308:32:20K1MENJulius BarzdenasVikingai LTU
23008:32:40K1MENRaimo Sindonen360 KRAADI EST
23908:33:00K1MENMargus LelleEastPole süstapood EST
15808:33:20K1MENLembit Uudsemaa SkPirita EST
24208:33:40K1MENToomas LelumeesToomas EST
13008:34:00K1MENErkki LindepuuPahur Part EST
10408:35:00K2WOMPiia Salundi
Alice Tärgla
Paikuse Aerutamisklubi EST
13808:35:20K2WOMDaria Kessel
Elena Iakovleva
NATASHA RUS
10508:37:00K2MIXVeiko Kivi
Age Alviste
Vesipapp1 EST
13708:37:20K2MIXMartin Serg
Monika Serg
Paadipurustajad EST
14508:37:40K2MIXKersti Baumann
Kalju Baumann
Piilu Part EST
14908:38:00K2MIXIlze Balode
Janis Saulitis
LABADRUKA.LV LAT
17308:38:20K2MIXKätrin Karu
Raul Vahisalu
Maakarud EST
22208:38:40K2MIXÜlar Roose
Merike Rahnik
R&R EST
24108:39:00K2MIXRené Jõhve
Pille Arnek
Cuu club EST
21708:39:20K2MIXEeva Männamäe
Särtsu Vool
Mahemoorid EST
10308:45:00K2MENRaimondas Paskevicius
Arunas Dubauskas
Trilogija LTU
11208:45:20K2MENJaanus Moorits
Heiko Eesalu
Kukemuna EST
11608:45:40K2MENRisto Bristol
Taavet Bristol
Bristol & Bristol EST
12008:46:00K1MENIndrek AlasSkPirita/Nõmme EST
12108:46:20K2MENAndres Kalle
Villu Ant
Pouch RZ EST
12208:46:40K2MENOtt Palu
Vahur Palu
Peen Pauliine EST
12508:47:00K2MENJanis Ramanis
Linards Volks
VSA LAT
13108:47:20K2MENGert Villard
Gert Emil Villard
Villardid EST
13208:47:40K2MENHeiki Beres
Riho Külaots
Lolo ja Pepe EST
13308:48:00K2MENHardi Kuimets
Raido Peedomaa
Arcwood EST
13608:48:20K2MENRiho Pihlak
Gunnar Pallas
Titanic II EST
14208:48:40K2MENOtt Sikemäe
Remi Neitsov
Tüüri Ori EST
15008:49:00K2MENAivar Tikenberg
Raivo Männik
Metsanurga EST
15908:49:20K2MENMaido Lüiste
Martin Raude
Maimar EST
16408:49:40K2MENLouis Lillemaa
Ragmar Saksing
Seikluskliinik EST
18808:50:00K2MENArnold Tuzis
Martti Järv
10Amprit EST
18908:50:20K2MENKardo Baumann
Kermo Baumann
Baumann EST
19208:50:40K2MENLembit Laas
Anti Eelmets
KÕOTATI EST
19408:51:00K2MENMart Raus
Kasper Triebstok
EST
19608:51:20K2MENLauri Liiva
Indrek Malm
Sindi Tuusad EST
20908:52:00K2MENMikk Viik
Karl-Erik Kõrge
Club Humala EST
21808:52:20K2MENPaul Toomik
Priit Kappak
Plunzer EST
22808:52:40K2MENLauri Tõnisson
Tormi Jõgi
EST
23208:53:00K2MENViljar Vooremäe
Willem Kuningas
Kati EST
23508:53:20K1MENErki UnnEerimäe SK EST
23608:53:40K2MENMarko Virkunen
Margus Jõesaar
Kraken EST
23808:54:00K2MENMargus Must
Priit Raudkivi
Põhjakivi EST
22109:30:00CMEN_LATEJaan Särg
Laur Särg
Team Särg EST
K1MEN36
K1WOM4
K2MEN25
K2WOM2
K2MIX8
CMEN31
CWOM1
CMIX6
RAFT9
WTB1
BOAT_unc1
UNKNOWN1
CMEN_LATE1
EST234
LAT13
LTU3
CZE3
RUS2
FIN1